1979 yılında plastik ambalaj alanında üretici olarak hizmet vermeye başlayan Bursa Plastik, şuan 300.000 m2′si kapalı alan olmak üzere, toplam 400.000 m2′de üretimine devam etmektedir.

Sınai, tarım, hizmet sektörlerinin tamamının tedarikçisi konumuyla sektöre öncülük eden Bursa Plastik, ürün yelpazesinin çeşitliliği açısından, Türkiye’deki sektör liderliğinin yanı sıra, Dünya’daki sayılı ambalaj üreticiler arasında yer almaktadır.

Yıllık 280.000 tonun üzerinde ambalaj üretimiyle, Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük tesislerinden birine sahip olan Bursa Plastik, 3000′i aşkın çalışanı ve güçlü mali yapısı ile bir dünya şirketi olmayı başarmıştır.

Gerek yurtiçinde, gerekse yurtdışında, pek çok şirketin en önemli tedarikçisi olan Bursa Plastik, operasyonunu yalnızca üretim değil, üretim sonrası tüm hizmetleri de kusursuzluk anlayışıyla verecek şekilde organize etmiştir. 1995 yılından bu yana, Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketi arasında yer alan Bursa Plastik, 2013 yılında 102. sırada yer almıştır. Bursa Plastik İSO verilerine göre Türkiye’nin en büyük 500 sanayici kuruluşu listesindeki 300 firmanın da tedarikçisi konumundadır.

Daima yüksek kaliteyi hedefleyen, sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştıran ve yenilikleri müşterilerine sunan Bursa Plastik 140 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla bir dünya markasıdır. Bursa Plastik, bulunduğu konumun verdiği sorumlulukla, çalışmalarını özveri, istikrar ve kararlılıkla yürütmektedir.