EKSTRÜZYON: Üretimin ilk aşaması olan ekstrüzyon, plastik hammaddelerinin işlenip plastik filme dönüşümünü sağlayan işlemdir. İleri teknoloji ürünü, bilgisayar kontrollü ekstruder ile tek katlı filmler müşteri özel isteklerine göre üretilmektedir. Granül halindeki plastik hammaddesinin istenen spesifikasyonlarda yarı mamül hale getirildiği ilk aşama olan ekstrüzyon işleminde istenilen boyut, kalınlık ve renkte hazırlanan mamul, kullanım özelliklerine uygun karışımlar kullanılarak elde edilir.
HAZIRLIK VE BASKI: Hazırlanacak her özel tasarım, baskı öncesi hazırlık sürecinden geçer. Bu sürecin ilk basamağı olan grafik biriminde, konularında uzman grafik tasarım ve uygulama ekibi, çalışmalarını bilgisayarlarda en gelişmiş yazılımları kullanarak yapar. Bu aşamayı renk ayrımı işlemi ve klişe yapımı tamamlar. Klişe yapımını, klişe montaj ve prova alım aşaması izler. Bursa Plastik baskı alanında ileri teknoloji ile donatılmış makine parkına sahiptir. Gelişmiş makineler, tam otomatik kontrollü flekso baskı tekniği ile 6 renge kadar baskıya olanak sağlar.
DİLİMLEME ve KESME : Bobin ambalaj malzemesinin üretiminin son aşaması dilimleme işlemidir. Yüksek hızda dilimlenen filmler paketlenerek sevkiyata hazır hale getirilir. Torba yapımının son aşaması kesme işlemidir. Yüksek hızda titizlikle üretilen torbalar paketlenerek sevkiyata aktarılır. Üreticiden tüketiciye uzanan bu son aşamada gerek rulolar, gerekse torbalar insan gücü ve mekanik giücün birleşmesiyle en iyi biçimde oluşturulur.
DEPOLAMA ve LOJİSTİK: Bursa Plastik hızlı ve doğru kanallardan sevkiyat yapmaktadır. Üretimde olduğu gibi depolama ve sevkiyatta da muşteri memnuniyeti temel ilkemizdir. Sevkiyat sisteminin hızlı çalışmasında bilgisayar stok kontrol sisteminin ve geniş depolama alanın payı büyüktür. Bursa Plastik kendisine ait filosu sayesinde şehiriçi ve şehirdışı sevkiyatlarını tamamiyle kontrol etmektedir.
KALİTE KONTROL: Bursa Plastik, sadece ürünün kalitesini değil, sistemin kalitesinide sağlamayı hedef edinmiştir. Toplam kalite yönetimini geliştirmek ve sürdürmek temel kalite hedefidir. Bursa Plastik, ürünlerinin kalitesini firma başarısının en temel unsuru olarak kabul etmiştir. Ulusal ve uluslararası pazarda Bursa Plastik’in tercih edilme nedeni istikrarlı, dikkatli, tutarlı ve sürekli geliştirilerek işlenen kaliteli ürünlerdir.